.
.
.
.
.
.
.

Bieżące informacje związane z COVID-19

29.10.2020
.

Zmiany związane z COVID-19 w Danii

W Viktech zwracamy szczególną uwagę na aktualne zasady, panujące na granicach.

Polacy mogą nadal przyjeżdżać do Danii w celu podjęcia pracy, jeśli są w stanie przedstawić zarówno umowę o pracę, jak i negatywny test COVID-19 nie starszy niż 72 godziny.

Ponadto wprowadzane są dodatkowe kontrole graniczne i więcej osób jest poddawanych testom na granicy.

Może to prowadzić do dłuższych kolejek, a tym samym wydłużenia czasu oczekiwania na przekroczenie granicy duńskiej. Najważniejszym jest, aby pamiętać o zabraniu swojej umowy o pracę i, najlepiej dodatkowo, kopii ostatniego odcinka wypłaty.

Inne zmiany w Danii

  • Maseczki ochronne zasłaniające nos i usta

Od czwartku 29 października należy nosić maseczki ochronne, zasłaniające nos i usta, we wszystkich miejscach publicznych, w tym: w supermarketach, kinach, restauracjach, barach, szpitalach, szkołach średnich, szkołach wyższych i transporcie publicznym.

  • Od poniedziałku 26 października sprzedaż alkoholu w Danii po godzinie 22:00 jest zabroniona, co oznacza, że większość sklepów zdecyduje się na zamknięcie o godzinie 22:00.

 

  • Zakaz zgromadzeń zostanie obniżony z 50 do 10 osób.

 

  • Restrykcje w miejscu pracy:

- maksymalnie 10 osób może jednorazowo przebuwać w pomieszczeniu, podczas spożywania lunchu

- jeżeli w samochodzie znajduję się więcej niż 2 osoby, należy mieć założoną maskę ochronną

- zaleca się powstrzymanie od podawania dłoni i uścisków

- o ile to możliwe, należy zachować co najmniej metrowy dystans od drugiej osoby

- zakazuje się przebywania w pomieszczeniach mieszkalnych innych osób. Należy upewnić się, że na zakwaterowaniu przebywają wyłącznie osoby tam mieszkające.

- we wszystkich samochodach służbowych musi znajdować się środek do dezynfekcji rąk i maski ochronne

- w przypadku wizyty u klienta należy założyć maskę ochronną i zdezynfekować ręce przed i po wizycie 

- ponadto ważne jest, aby utrzymywać samochody i zakwaterowanie w czystości i regularnie je wietrzyć.

 

Ważne jest, abyśmy wszyscy traktowali COVID-19 bardzo poważnie, inaczej nasze zachowanie może prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji. Musimy dokładać wszelkich starań, by rozprzestrzenianie wirusa nie wymknęło się spod kontroli i zakłady pracy nie zostały zamknięte, a tym samym pracownicy nie stracili źródła dochodu i środków do życia. 

Naszymi działaniami musimy wspomagać zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa COVID, aby ze strony rządu nie było konieczności do podjęcia dalszych działań w celu całkowitego zamknięcia granic. Jeśli tak się stanie, nie będzie możliwości przekraczania granicy z Danią.

Musimy pamiętać, że COVID-19 może powodować tragiczne konsekwencje zdrowotne, w związku z czym należy mieć na uwadze również zdrowie innych osób, przebywających w Twoim otoczeniu. Z tego powodu wszyscy musimy bezwzględnie stosować się do panującego reżimu sanitarnego, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

Należy pamiętać, że COVID-19 może spowodować zmniejszenie pojemności płuc i idące za tym trudności w oddychaniu, utratę węchu lub smaku. Te dolegliwości mogą występować tymczasowo lub pozostać na stałe. Są to objawy występujące nie tylko u osób starszych, ale także u osób dotkniętych COVID-19 w wieku od 20 do 60 lat.

W Viktech bardzo poważnie podchodzimy do COVID-19, ponieważ widzimy, jak bezrobocie, śmierć, trwałe obrażenia i wyzwania ekonomiczne związane z chorobą, których naprawa może zająć wiele lat, wpłynęły na ludzi w innych krajach. Traktujmy więc poważnie zagrożenie COVID-19 i troszczmy się o siebie nawzajem, o nasze rodziny i współpracowników -  wszyscy jesteśmy zobowiązani do pamiętania o zachowaniu dystansu, używaniu masek ochronnych, środków do dezynfekcji rąk itp.

W Viktech będziemy śledzić wszystkie zmiany, które nadejdą ze strony rządu. Będziemy regularnie wysyłać maile z aktualnościami. 

Powiązane

Wolne miejsca pracy

Niestety na chwilę obecną nie mamy żadnych wakatów na tym obszarze. Mimo to zapraszamy do kontaktu telefonicznego 70209043 ponieważna bieżąco poszukujemy wykfalifikowanych pracowników.

.
© 2020 Viktech. All Rights Reserved. Click here to read our privacy policy
Stempel
Top