.
.
.
.
.
.
.
21.01.2020
.

Praca dla firmy Viktech daje mi bardzo dużo swobody

Jonas Linding, od września 2018 roku pracujący w Viktech jako stolarz, aktualnie wykonuje zlecenie dla firmy Lanther Byg w Aarhus. A jego wolna dusza aktualnie nie planuje wiązania się zatrudnieniem na stałe. „W tym momencie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych, co oznacza praktycznie zerowe trudności ze znalezieniem pracy w przyszłości. Mogę samodzielnie decydować o akceptowaniu i odrzucaniu proponowanych prac i tę właśnie elastyczność wysoko sobie cenię” – mówi.

Jonas Linding3.jpgJonas Linding3.jpgJonas Linding3.jpgJonas Linding3.jpgJonas Linding3.jpgJonas Linding3.jpg

Pracownicy tymczasowi to ludzie, którzy nie są wystarczająco dobrzy, aby dostać zatrudnienie na stałe.

To klasyczne nieporozumienie odnoszące się do ponad 23 000 osób, które według najnowszego corocznego sprawozdania Stowarzyszenia Duńskiego Przemysłu zarabiają swoje pensje, pracując tymczasowo na terenie Danii.

Ale to twierdzenie mija się z prawdą. W każdym razie, według przeprowadzonego przez Duńską Izbę Gospodarczą badania, ośmiu na 10 pracowników tymczasowych jest zadowolonych lub bardzo zadowolonych z prowadzenia życia w swobodny sposób.

Christian Jepsen, konsultant Viktech na terenie środkowej Danii, również odnosi to wrażenie.

„Dla mnie jasne jest, że większość pracujących u nas wybrała tę możliwość z własnej woli. Nasz personel tymczasowy docenia niesamowitą różnorodność otrzymywanych prac, różne pojawiające się wyzwania oraz olbrzymią swobodę pracy” – wyjaśnia.

Szeroki wachlarz zadań

Mieszkający w zlokalizowanym w centrum Danii Aarhus stolarz Jonas Linding jest jednym z wolnych duchów, które Christian Jepsen i firma Viktech przyjęli pod swoje skrzydła. Jonas pracuje w firmie Viktech od września 2018 roku i od tego czasu nie narzeka na brak zleceń.

Gdy kontaktujemy się z nim, jest w drodze do projektu obejmującego gruntowną renowację budynku w mieście Skødstrup. A niewiele wcześniej montował okna VELUX w budynku w centrum Aarhus i kładł dach na budynku w dzielnicy przemysłowej na ulicy Søren Frichs Vej w Aarhus.

W pewien sposób praca w Viktech to tak, jakby pracować w zakładzie wykonującym szeroką gamę prac stolarskich. Regularnie organizowane są spotkania socjalne, takie jak wieczory z grillem i letnie przyjęcia. Zarówno on, jak i inni pracownicy firmy Viktech na Boże Narodzenie otrzymują prezenty. A gdy Jonas Linding zakłada kombinezon roboczy, czekają na niego narzędzia dostarczone przez Viktech.

Ale jest jedna istotna różnica: Jonas Linding nie jest ograniczony tylko do jednej firmy. Regularnie współpracuje z konsultantami Viktech przy wyborze zewnętrznego zlecenia, z którym będzie się mógł zmierzyć.

I to właśnie sprawia, że Jonas Linding pracuje w najlepszy dla siebie sposób – mając sporo urozmaicenia w pracach, które wykonuje codziennie.

„Sam wybrałem zostanie pracownikiem tymczasowym. Możliwość wyboru różnych zleceń i wzięcia kilku dni lub tygodni wolnego, gdy mam taką ochotę, to dla mnie ogromna swoboda z zawodowego, jak i prywatnego punktu widzenia” – mówi. „W tym momencie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na pracowników tymczasowych, co oznacza praktycznie zerowe trudności ze znalezieniem pracy w przyszłości. I oznacza to również, że nie będę przez trzy miesiące zajmował się tynkowaniem ścian na tym samym kawałku wielkiego terenu robót. Mogę samodzielnie decydować o akceptowaniu i odrzucaniu proponowanych prac i tę właśnie elastyczność wysoko sobie cenię”.

Klepnięcie w plecy, które wiele znaczy

Przez ostatnie kilka miesięcy Jonas Linding pracował jako stolarz w prowadzonej przez Michaela Lanthera niewielkiej firmie stolarskiej Lanther Byg w Aarhus. W tym czasie pracował on przy renowacji mieszkania Skødstrup.

To była dla Jonasa Lindinga druga okazja do pracy dla firmy Lanther Byg i jest on niezwykle zadowolony ze swojego tymczasowego pracodawcy.

„To świetne miejsce pracy. Mogę zajmować się różnymi pracami, a ponadto dobrze się dogadujemy. To nie przypomina pracy przy olbrzymiej inwestycji, gdzie można skończyć, wykonując tę samą czynność bez przerwy przez wiele miesięcy. Tutaj mam dużo urozmaiceń i dzięki temu praca jest bardziej przyjemna” – mówi.

Nie tylko on jest zadowolony ze współpracy. W końcu to już drugi raz, gdy Jonas Linding został poproszony o pomoc w realizacji zlecenia dla firmy Lanther Byg.

„Wiele dla mnie znaczy to, że Michael Lanther chciał mnie do kolejnej pracy. Zawsze miło jest otrzymać pozytywną opinię i potwierdzenie, że moja praca została wykonana poprawnie” – mówi Jonas.

Gdy prosimy go o określenie, jakie cechy ma pracownik tymczasowy, Jonas Linding mówi, że po pierwsze i najważniejsze trzeba być gotowym do podwinięcia rękawów, porządnego wykonania swojej pracy i nienarzekania. Innymi słowy każdy, kto chce jako pracownik zewnętrzny wykonywać zlecenia dla innych firm, musi czerpać radość z odmienności charakteru kolejnych zadań. Poza tym trzeba umieć pracować z innymi osobami.

 

Viktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdetViktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdetViktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdetViktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdetViktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdetViktech medarbejder Jonas Linding igang med arbejdet
„Pracując dla Viktech, spotyka się różne osoby o różnych charakterach, dlatego ważne jest, aby móc nawiązać z nimi relacje na tle zawodowym. A w zamian myślę, że można się wiele nauczyć. To daje mi możliwość nauczenia się nowych rzeczy i uzyskania nowych umiejętności” – mówi Jonas.
Viktech medarbejder Jonas Linding2Viktech medarbejder Jonas Linding2Viktech medarbejder Jonas Linding2Viktech medarbejder Jonas Linding2Viktech medarbejder Jonas Linding2Viktech medarbejder Jonas Linding2

Bez planów na odejście od tymczasowego zatrudnienia

Umowa Jonasa Lindinga z firmą Lanther Byg niebawem się kończy. Ale to nie znaczy, że będzie mógł odwiesić swoje narzędzia.

Jest duże zapotrzebowanie na jego umiejętności i już został zatrudniony do zlecenia w dzielnicy Brabrand w Aarhus. A jeżeli Michael Lanther będzie w przyszłości potrzebował pomocnej dłoni, bez wątpienia się skontaktuje z Jonasem.

„Jestem pewien, że Michael zadzwoni, jeśli będzie kiedyś potrzebował mojej pomocy. I w takim razie na pewno się zgodzę!” – mówi Jonas Linding, podkreślając, że absolutnie nie planuje w najbliższej przyszłości zaprzestania pracy o tymczasowym charakterze. 

„Mogę sobie wyobrazić, że inni pracownicy tymczasowi nie mają pewności co do swojej sytuacji zawodowej. Właściwie nigdy nie wiesz, co będziesz robić w kolejnych tygodniach. Ale ja się tym nigdy nie przejmowałem. Jeżeli nie jesteś wybredny i zawsze jesteś gotowy zakasać rękawy i wziąć się do pracy, praca z pewnością do Ciebie przyjdzie. Jestem tego absolutnie pewien. W każdym razie w tym momencie nie mam planów zmiany aktualnego przebiegu mojej kariery” – mówi. 

 

Czy Ty myślisz podobnie jak Jonas? Czy lubisz spotykać wiele nowych osób? Czy nie przeraża Cię myśl o nauczeniu się czegoś nowego? Jeżeli również szukasz nowych wyzwań, wypełnij formularz pod poniższym linkiem:

Dołącz do naszej firmy

Powiązane

Wiadomości

Zobacz wszystkie wiadomości

Wolne miejsca pracy

Niestety na chwilę obecną nie mamy żadnych wakatów na tym obszarze. Mimo to zapraszamy do kontaktu telefonicznego 70209043 ponieważna bieżąco poszukujemy wykfalifikowanych pracowników.

.
"Error parsing XSLT file: NbrevssektionSub.xslt
© 2019 Viktech. All Rights Reserved. Click here to read our privacy policy
Stempel
Top